
You can check the price history of Wakefit Memory Foam Pillow | 1 Year Warranty | Orthopedic Pillows for Neck Pain, Pillow Memory Foam, Memory Pillow for Sleeping (25 x 15 x 4 inch, Set of 1 - Light Grey, Large - Regular) here. This product's current Price in India is ₹1,423. The average and highest prices are ₹1,506 and ₹2,727 respectively.
| Lowest Ever Price | ₹827 |
|---|---|
| 20th Jul 2025 | |
| Average Price | ₹1,506 |
| Based on 566 days price tracking | |
| Highest Price | ₹2,727 |
| 24th Jul 2025 | |
| Price | ₹1,423 |
|---|---|
| MRP | ₹2,498 |
| Savings | ₹1,075 |
| Discount | 43.03% |
| Product Name | Wakefit Memory Foam Pillow | 1 Year Warranty | Orthopedic Pillows for Neck Pain, Pillow Memory Foam, Memory Pillow for Sleeping (25 x 15 x 4 inch, Set of 1 - Light Grey, Large - Regular) |
|---|---|
| Store Product Code | B0DGGP6SNK |
| Store Name | amazon.in |
| Brand | Wakefit |
| Rating | 8.8 / 10 |
| Category | Standard Pillows |
| Product Manufacturer | Wakefit Innovations Limited |
| Model Number | 4" Thick |
| Model Name | 4" Thick |
| Size | Large |
| Dimensions | 63.5L x 10.2W Centimeters |
| Country of Origin | India |
Wakefit Memory Foam Pillow 1 Year has 8.8 rating out of 10. This average rating is consist of 79 individual ratings. You can rate this product at product review page.