
You can check the price history of Wakefit Memory Foam Pillow | 1 Year Warranty | Orthopedic Pillows for Neck Pain, Pillow Memory Foam, Memory Pillow for Sleeping (23 x 15 x 4 inch, Set of 4 - Dark Grey, Medium - Regular) here. This product's current Price in India is ₹3,597. The average and highest prices are ₹3,562 and ₹3,599 respectively.
| Lowest Ever Price | ₹3,383 |
|---|---|
| 28th Sep 2024 | |
| Average Price | ₹3,562 |
| Based on 566 days price tracking | |
| Highest Price | ₹3,599 |
| 13th Sep 2024 | |
| Price | ₹3,597 |
|---|---|
| MRP | ₹5,998 |
| Savings | ₹2,401 |
| Discount | 40.03% |
| Product Name | Wakefit Memory Foam Pillow | 1 Year Warranty | Orthopedic Pillows for Neck Pain, Pillow Memory Foam, Memory Pillow for Sleeping (23 x 15 x 4 inch, Set of 4 - Dark Grey, Medium - Regular) |
|---|---|
| Store Product Code | B0DGGRTZ5X |
| Store Name | amazon.in |
| Brand | Wakefit |
| Rating | 8.2 / 10 |
| Category | Standard Pillows |
| Product Manufacturer | Wakefit Innovations Limited |
| Model Number | 4" Thick |
| Model Name | 4" Thick |
| Size | Medium |
| Dimensions | 58.42 x 38.1 x 10.16 cm; 4.01 kg |
| Country of Origin | India |
Wakefit Memory Foam Pillow 1 Year has 8.2 rating out of 10. This average rating is consist of 18 individual ratings. You can rate this product at product review page.