
You can check the price history of Wakefit Memory Foam Pillow | 1 Year Warranty | Orthopedic Pillows for Neck Pain, Pillow Memory Foam, Memory Pillow for Sleeping (23 x 15 x 2.5 inch, Set of 4 - Dark Grey, Small - Slim) here. This product's current Price in India is ₹2,667. The average and highest prices are ₹2,643 and ₹2,669 respectively.
| Lowest Ever Price | ₹2,509 |
|---|---|
| 28th Sep 2024 | |
| Average Price | ₹2,643 |
| Based on 566 days price tracking | |
| Highest Price | ₹2,669 |
| 13th Sep 2024 | |
| Price | ₹2,667 |
|---|---|
| MRP | ₹4,448 |
| Savings | ₹1,781 |
| Discount | 40.04% |
| Product Name | Wakefit Memory Foam Pillow | 1 Year Warranty | Orthopedic Pillows for Neck Pain, Pillow Memory Foam, Memory Pillow for Sleeping (23 x 15 x 2.5 inch, Set of 4 - Dark Grey, Small - Slim) |
|---|---|
| Store Product Code | B0DGGQKLK1 |
| Store Name | amazon.in |
| Brand | Wakefit |
| Rating | 8.2 / 10 |
| Category | Amazon Shopping App |
| Product Manufacturer | Wakefit Innovations Limited |
| Model Number | 2.5" Thick |
| Model Name | 2.5" Thick |
| Size | Small |
| Dimensions | 53.34 x 38.1 x 6.35 cm; 2.52 kg |
| Country of Origin | India |
Wakefit Memory Foam Pillow 1 Year has 8.2 rating out of 10. This average rating is consist of 18 individual ratings. You can rate this product at product review page.