
You can check the price history of Wakefit Memory Foam Pillow | 1 Year Warranty | Orthopedic Pillows for Neck Pain, Pillow Memory Foam, Memory Pillow for Sleeping (21 x 15 x 4 inch, Set of 4 - Light Grey, Small - Regular) here. This product's current Price in India is ₹3,427. The average and highest prices are ₹3,393 and ₹3,429 respectively.
| Lowest Ever Price | ₹3,223 |
|---|---|
| 28th Sep 2024 | |
| Average Price | ₹3,393 |
| Based on 567 days price tracking | |
| Highest Price | ₹3,429 |
| 13th Sep 2024 | |
| Price | ₹3,427 |
|---|---|
| MRP | ₹5,715 |
| Savings | ₹2,288 |
| Discount | 40.03% |
| Product Name | Wakefit Memory Foam Pillow | 1 Year Warranty | Orthopedic Pillows for Neck Pain, Pillow Memory Foam, Memory Pillow for Sleeping (21 x 15 x 4 inch, Set of 4 - Light Grey, Small - Regular) |
|---|---|
| Store Product Code | B0DGGR2W57 |
| Store Name | amazon.in |
| Brand | Wakefit |
| Rating | 8.4 / 10 |
| Category | Standard Pillows |
| Product Manufacturer | Wakefit Innovations Limited |
| Model Number | 4" Thick - Set of 4 |
| Model Name | 4" Thick |
| Size | Small |
| Dimensions | 63.5L x 10.2W Centimeters |
| Country of Origin | India |
Wakefit Memory Foam Pillow 1 Year has 8.4 rating out of 10. This average rating is consist of 58 individual ratings. You can rate this product at product review page.