
You can check the price history of Wakefit Memory Foam Pillow | 1 Year Warranty | Orthopedic Pillows for Neck Pain, Pillow Memory Foam, Memory Pillow for Sleeping (25 x 15 x 4 inch, Set of 1 - Dark Grey, Large - Regular) here. This product's current Price in India is ₹1,487. The average and highest prices are ₹1,475 and ₹1,579 respectively.
| Lowest Ever Price | ₹1,400 |
|---|---|
| 28th Sep 2024 | |
| Average Price | ₹1,475 |
| Based on 566 days price tracking | |
| Highest Price | ₹1,579 |
| 20th May 2025 | |
| Price | ₹1,487 |
|---|---|
| MRP | ₹2,482 |
| Savings | ₹995 |
| Discount | 40.08% |
| Product Name | Wakefit Memory Foam Pillow | 1 Year Warranty | Orthopedic Pillows for Neck Pain, Pillow Memory Foam, Memory Pillow for Sleeping (25 x 15 x 4 inch, Set of 1 - Dark Grey, Large - Regular) |
|---|---|
| Store Product Code | B0DGGR7HRC |
| Store Name | amazon.in |
| Brand | Wakefit |
| Rating | 8 / 10 |
| Category | Amazon Shopping App |
| Product Manufacturer | Wakefit Innovations Limited |
| Model Number | 4" Thick |
| Model Name | 4" Thick |
| Size | Large |
| Dimensions | 10.2L x 63.5W Centimeters |
| Country of Origin | India |
Wakefit Memory Foam Pillow 1 Year has 8 rating out of 10. This average rating is consist of 97 individual ratings. You can rate this product at product review page.