
You can check the price history of Wakefit Memory Foam Pillow | 1 Year Warranty | Orthopedic Pillows for Neck Pain, Pillow Memory Foam, Memory Pillow for Sleeping (25 x 15 x 5 inch, Set of 2 - Dark Grey, Large - Thick) here. This product's current Price in India is ₹2,397. The average and highest prices are ₹2,347 and ₹2,399 respectively.
| Lowest Ever Price | ₹1,259 |
|---|---|
| 13th Jul 2025 | |
| Average Price | ₹2,347 |
| Based on 566 days price tracking | |
| Highest Price | ₹2,399 |
| 13th Sep 2024 | |
| Price | ₹2,397 |
|---|---|
| MRP | ₹3,998 |
| Savings | ₹1,601 |
| Discount | 40.04% |
| Product Name | Wakefit Memory Foam Pillow | 1 Year Warranty | Orthopedic Pillows for Neck Pain, Pillow Memory Foam, Memory Pillow for Sleeping (25 x 15 x 5 inch, Set of 2 - Dark Grey, Large - Thick) |
|---|---|
| Store Product Code | B0DGGRG4JP |
| Store Name | amazon.in |
| Brand | Wakefit |
| Rating | 8.2 / 10 |
| Category | Amazon Shopping App |
| Product Manufacturer | Wakefit Innovations Limited |
| Model Number | 5" Thick |
| Model Name | 5" Thick |
| Size | Large |
| Dimensions | 63.5L x 38.1W Centimeters |
| Country of Origin | India |
Wakefit Memory Foam Pillow 1 Year has 8.2 rating out of 10. This average rating is consist of 230 individual ratings. You can rate this product at product review page.