
You can check the price history of Wakefit Memory Foam Pillow | 1 Year Warranty | Orthopedic Pillows for Neck Pain, Pillow Memory Foam, Memory Pillow for Sleeping (23 x 15 x 2.5 inch, Set of 2 - Light Grey, Medium - Slim) here. This product's current Price in India is ₹1,497. The average and highest prices are ₹1,494 and ₹2,797 respectively.
| Lowest Ever Price | ₹867 |
|---|---|
| 25th Jul 2025 | |
| Average Price | ₹1,494 |
| Based on 566 days price tracking | |
| Highest Price | ₹2,797 |
| 17th Jul 2025 | |
| Price | ₹1,497 |
|---|---|
| MRP | ₹2,498 |
| Savings | ₹1,001 |
| Discount | 40.07% |
| Product Name | Wakefit Memory Foam Pillow | 1 Year Warranty | Orthopedic Pillows for Neck Pain, Pillow Memory Foam, Memory Pillow for Sleeping (23 x 15 x 2.5 inch, Set of 2 - Light Grey, Medium - Slim) |
|---|---|
| Store Product Code | B0DGGPWB1D |
| Store Name | amazon.in |
| Brand | Wakefit |
| Rating | 8.4 / 10 |
| Category | Amazon Shopping App |
| Product Manufacturer | Wakefit Innovations Limited |
| Model Number | 2.5" Thick |
| Model Name | 2.5" Thick |
| Size | Medium |
| Dimensions | 53.4L x 38W Centimeters |
| Country of Origin | India |
Wakefit Memory Foam Pillow 1 Year has 8.4 rating out of 10. This average rating is consist of 335 individual ratings. You can rate this product at product review page.