
You can check the price history of Wakefit Memory Foam Pillow | 1 Year Warranty | Orthopedic Pillows for Neck Pain, Pillow Memory Foam, Memory Pillow for Sleeping (23 x 15 x 5 inch, Set of 4 - Light Grey, Medium - Thick) here. This product's current Price in India is ₹4,035. The average and highest prices are ₹4,110 and ₹4,503 respectively.
| Lowest Ever Price | ₹1,932 |
|---|---|
| 3rd Aug 2025 | |
| Average Price | ₹4,110 |
| Based on 566 days price tracking | |
| Highest Price | ₹4,503 |
| 16th Aug 2025 | |
| Price | ₹4,035 |
|---|---|
| MRP | ₹7,082 |
| Savings | ₹3,047 |
| Discount | 43.02% |
| Product Name | Wakefit Memory Foam Pillow | 1 Year Warranty | Orthopedic Pillows for Neck Pain, Pillow Memory Foam, Memory Pillow for Sleeping (23 x 15 x 5 inch, Set of 4 - Light Grey, Medium - Thick) |
|---|---|
| Store Product Code | B0DGGQVQKD |
| Store Name | amazon.in |
| Brand | Wakefit |
| Rating | 8.4 / 10 |
| Category | Amazon Shopping App |
| Product Manufacturer | Wakefit Innovations Limited |
| Model Number | 5" Thick - Set of 4 |
| Model Name | 5" Thick |
| Size | Medium |
| Dimensions | 53.4L x 38W Centimeters |
| Country of Origin | India |
Wakefit Memory Foam Pillow 1 Year has 8.4 rating out of 10. This average rating is consist of 58 individual ratings. You can rate this product at product review page.