
You can check the price history of Wakefit Memory Foam Pillow | 1 Year Warranty | Orthopedic Pillows for Neck Pain, Pillow Memory Foam, Memory Pillow for Sleeping (23 x 15 x 2.5 inch, Set of 1 - Dark Grey, Medium - Slim) here. This product's current Price in India is ₹816. The average and highest prices are ₹833 and ₹849 respectively.
| Lowest Ever Price | ₹774 |
|---|---|
| 19th Jan 2026 | |
| Average Price | ₹833 |
| Based on 566 days price tracking | |
| Highest Price | ₹849 |
| 13th Sep 2024 | |
| Price | ₹816 |
|---|---|
| MRP | ₹1,415 |
| Savings | ₹599 |
| Discount | 42.33% |
| Product Name | Wakefit Memory Foam Pillow | 1 Year Warranty | Orthopedic Pillows for Neck Pain, Pillow Memory Foam, Memory Pillow for Sleeping (23 x 15 x 2.5 inch, Set of 1 - Dark Grey, Medium - Slim) |
|---|---|
| Store Product Code | B0DGGPNRMC |
| Store Name | amazon.in |
| Brand | Wakefit |
| Rating | 8.2 / 10 |
| Category | Standard Pillows |
| Product Manufacturer | Wakefit Innovations Limited |
| Model Number | 2.5" Thick |
| Model Name | 2.5" Thick |
| Size | Medium |
| Dimensions | 58.42 x 38.1 x 6.35 cm; 700 g |
| Country of Origin | India |
Wakefit Memory Foam Pillow 1 Year has 8.2 rating out of 10. This average rating is consist of 102 individual ratings. You can rate this product at product review page.