
You can check the price history of Wakefit Memory Foam Pillow | 1 Year Warranty | Orthopedic Pillows for Neck Pain, Pillow Memory Foam, Memory Pillow for Sleeping, Memory Foam Pillows (21 x 15 x 5 Inch, Set of 2 - Dark Grey) here. This product's current Price in India is ₹2,093. The average and highest prices are ₹2,045 and ₹2,397 respectively.
| Lowest Ever Price | ₹1,191 |
|---|---|
| 22nd Aug 2024 | |
| Average Price | ₹2,045 |
| Based on 717 days price tracking | |
| Highest Price | ₹2,397 |
| 18th Sep 2025 | |
| Price | ₹2,093 |
|---|---|
| MRP | ₹3,490 |
| Savings | ₹1,397 |
| Discount | 40.02% |
| Product Name | Wakefit Memory Foam Pillow | 1 Year Warranty | Orthopedic Pillows for Neck Pain, Pillow Memory Foam, Memory Pillow for Sleeping, Memory Foam Pillows (21 x 15 x 5 Inch, Set of 2 - Dark Grey) |
|---|---|
| Store Product Code | B0D133DYFN |
| Store Name | amazon.in |
| Brand | Wakefit |
| Rating | 8.2 / 10 |
| Category | Standard Pillows |
| Product Manufacturer | Wakefit Innovations Pvt. Ltd. |
| Model Number | 5" Thick |
| Model Name | 5" Thick |
| Size | Small |
| Dimensions | 53.4L x 38W Centimeters |
| Country of Origin | India |
Wakefit Memory Foam Pillow 1 Year has 8.2 rating out of 10. This average rating is consist of 227 individual ratings. You can rate this product at product review page.