
You can check the price history of Wakefit Memory Foam Pillow | 1 Year Warranty | Orthopedic Pillows for Neck Pain, Pillow Memory Foam, Memory Pillow for Sleeping (23 x 15 x 5 inch, Set of 2 - Light Grey, Large - Thick) here. This product's current Price in India is ₹2,397. The average and highest prices are ₹2,359 and ₹2,399 respectively.
| Lowest Ever Price | ₹827 |
|---|---|
| 19th Jul 2025 | |
| Average Price | ₹2,359 |
| Based on 567 days price tracking | |
| Highest Price | ₹2,399 |
| 13th Sep 2024 | |
| Price | ₹2,397 |
|---|---|
| MRP | ₹3,998 |
| Savings | ₹1,601 |
| Discount | 40.04% |
| Product Name | Wakefit Memory Foam Pillow | 1 Year Warranty | Orthopedic Pillows for Neck Pain, Pillow Memory Foam, Memory Pillow for Sleeping (23 x 15 x 5 inch, Set of 2 - Light Grey, Large - Thick) |
|---|---|
| Store Product Code | B0DGGQHNRM |
| Store Name | amazon.in |
| Brand | Wakefit |
| Rating | 8.4 / 10 |
| Category | Standard Pillows |
| Product Manufacturer | Wakefit Innovations Limited |
| Model Number | 5" Thick |
| Model Name | 5" Thick |
| Size | Large |
| Dimensions | 53.4L x 38W Centimeters |
| Country of Origin | India |
Wakefit Memory Foam Pillow 1 Year has 8.4 rating out of 10. This average rating is consist of 334 individual ratings. You can rate this product at product review page.