
You can check the price history of Wakefit Memory Foam Pillow | 1 Year Warranty | Orthopedic Pillows for Neck Pain, Pillow Memory Foam, Memory Pillow for Sleeping (25 x 15 x 2.5 inch, Set of 2 - Dark Grey, Large - Slim) here. This product's current Price in India is ₹1,647. The average and highest prices are ₹1,624 and ₹2,093 respectively.
| Lowest Ever Price | ₹897 |
|---|---|
| 8th Aug 2025 | |
| Average Price | ₹1,624 |
| Based on 566 days price tracking | |
| Highest Price | ₹2,093 |
| 29th Dec 2024 | |
| Price | ₹1,647 |
|---|---|
| MRP | ₹2,748 |
| Savings | ₹1,101 |
| Discount | 40.06% |
| Product Name | Wakefit Memory Foam Pillow | 1 Year Warranty | Orthopedic Pillows for Neck Pain, Pillow Memory Foam, Memory Pillow for Sleeping (25 x 15 x 2.5 inch, Set of 2 - Dark Grey, Large - Slim) |
|---|---|
| Store Product Code | B0DGGPDHM7 |
| Store Name | amazon.in |
| Brand | Wakefit |
| Rating | 8.2 / 10 |
| Category | Standard Pillows |
| Product Manufacturer | Wakefit Innovations Limited |
| Model Number | 2.5" Thick |
| Model Name | 2.5" Thick |
| Size | Large |
| Dimensions | 53.4L x 38W Centimeters |
| Country of Origin | India |
Wakefit Memory Foam Pillow 1 Year has 8.2 rating out of 10. This average rating is consist of 228 individual ratings. You can rate this product at product review page.