
You can check the price history of Wakefit Memory Foam Pillow | 1 Year Warranty | Orthopedic Pillows for Neck Pain, Pillow Memory Foam, Memory Pillow for Sleeping (21 x 15 x 4 inch, Set of 1 - Light Grey, Small - Regular) here. This product's current Price in India is ₹961. The average and highest prices are ₹981 and ₹1,007 respectively.
| Lowest Ever Price | ₹939 |
|---|---|
| 28th Sep 2024 | |
| Average Price | ₹981 |
| Based on 566 days price tracking | |
| Highest Price | ₹1,007 |
| 19th Jan 2025 | |
| Price | ₹961 |
|---|---|
| MRP | ₹1,665 |
| Savings | ₹704 |
| Discount | 42.28% |
| Product Name | Wakefit Memory Foam Pillow | 1 Year Warranty | Orthopedic Pillows for Neck Pain, Pillow Memory Foam, Memory Pillow for Sleeping (21 x 15 x 4 inch, Set of 1 - Light Grey, Small - Regular) |
|---|---|
| Store Product Code | B0DGGPVCXY |
| Store Name | amazon.in |
| Brand | Wakefit |
| Rating | 8.8 / 10 |
| Category | Standard Pillows |
| Product Manufacturer | Wakefit Innovations Limited |
| Model Number | 4" Thick |
| Model Name | 4" Thick |
| Size | Small |
| Dimensions | 53.3L x 10.2W Centimeters |
| Country of Origin | India |
Wakefit Memory Foam Pillow 1 Year has 8.8 rating out of 10. This average rating is consist of 79 individual ratings. You can rate this product at product review page.