
You can check the price history of Wakefit Memory Foam Pillow | 1 Year Warranty | Orthopedic Pillows for Neck Pain, Pillow Memory Foam, Memory Pillow for Sleeping (25 x 15 x 4 inch, Set of 2 - Dark Grey, Large - Regular) here. This product's current Price in India is ₹2,697. The average and highest prices are ₹2,650 and ₹2,860 respectively.
| Lowest Ever Price | ₹1,411 |
|---|---|
| 14th Jul 2025 | |
| Average Price | ₹2,650 |
| Based on 566 days price tracking | |
| Highest Price | ₹2,860 |
| 5th Nov 2025 | |
| Price | ₹2,697 |
|---|---|
| MRP | ₹4,498 |
| Savings | ₹1,801 |
| Discount | 40.04% |
| Product Name | Wakefit Memory Foam Pillow | 1 Year Warranty | Orthopedic Pillows for Neck Pain, Pillow Memory Foam, Memory Pillow for Sleeping (25 x 15 x 4 inch, Set of 2 - Dark Grey, Large - Regular) |
|---|---|
| Store Product Code | B0DGGQ91S3 |
| Store Name | amazon.in |
| Brand | Wakefit |
| Rating | 8.2 / 10 |
| Category | Amazon Shopping App |
| Product Manufacturer | Wakefit Innovations Limited |
| Model Number | 4" Thick |
| Model Name | 4" Thick |
| Size | Large |
| Dimensions | 53.4L x 38W Centimeters |
| Country of Origin | India |
Wakefit Memory Foam Pillow 1 Year has 8.2 rating out of 10. This average rating is consist of 226 individual ratings. You can rate this product at product review page.