
You can check the price history of Flyshop 20 x 40 mm OD Black Plastic Plug Oval Tubing End Cap Tube Chair Furniture Glide 8 Pack 13 /16 inch x 1-9 /16 inch here. This product's current Price in USA is $19.99 and the lowest final price is $11.99. The average and highest prices are $16.49 and $19.99 respectively.
| Lowest Ever Offer Price | $11.99 |
|---|---|
| 5th Apr 2026 | |
| Lowest Ever Price | $12.99 |
| 6th Mar 2026 | |
| Average Price | $16.49 |
| Based on 76 days price tracking | |
| Highest Price | $19.99 |
| 11th Apr 2026 | |
| Price | $19.99 |
|---|---|
| MRP | $22.99 |
| Savings | $3.00 |
| Discount | 13.04% |
| Product Name | Flyshop 20 x 40 mm OD Black Plastic Plug Oval Tubing End Cap Tube Chair Furniture Glide 8 Pack 13 /16 inch x 1-9 /16 inch |
|---|---|
| Store Product Code | B07CVF5BC7 |
| Store Name | amazon.com |
| Brand | Flyshop |
| Rating | 8.6 / 10 |
| Category | Pipe Fittings |
| Product Manufacturer | Flyshop |
| Model Number | B-O-SLGS-20*40mm/8pcs |
| Model Number | B-O-SLGS-20*40mm/8pcs |
| Color | Black |
| Size | 20*40mm |
| Dimensions | 0.79"L x 1.57"W x 0.08"Th |






Flyshop 20 x 40 mm OD Black has 8.6 rating out of 10. This average rating is consist of 33 individual ratings. You can rate this product at product review page.