
You can check the price history of Flyshop 16 x 34 mm, 5 /8 inch x 1-11 /32 inch OD Black Durable Plastic Plugs Tubing End Caps Oval Chair Glide Inserts 8 Pack here. This product's current Price in USA is $12.99. The average and highest prices are $14.39 and $14.99 respectively.
| Lowest Ever Price | $12.99 |
|---|---|
| 28th Apr 2026 | |
| Average Price | $14.39 |
| Based on 76 days price tracking | |
| Highest Price | $14.99 |
| 6th Mar 2026 | |
| Price | $12.99 |
|---|---|
| MRP | $22.99 |
| Savings | $10.00 |
| Discount | 43.49% |
| Product Name | Flyshop 16 x 34 mm, 5 /8 inch x 1-11 /32 inch OD Black Durable Plastic Plugs Tubing End Caps Oval Chair Glide Inserts 8 Pack |
|---|---|
| Store Product Code | B07CVFC314 |
| Store Name | amazon.com |
| Brand | Flyshop |
| Rating | 8.6 / 10 |
| Category | Pipe Fittings |
| Product Manufacturer | Flyshop |
| Model Number | B-O-SLGS-16*34mm/8pcs |
| Model Number | B-O-SLGS-16*34mm/8pcs |
| Color | Black |
| Size | 16*34mm |
| Dimensions | 1.34"L x 0.63"W x 0.63"Th |






Flyshop 16 x 34 mm 5 8 has 8.6 rating out of 10. This average rating is consist of 33 individual ratings. You can rate this product at product review page.