
You can check the price history of Okaya ATSW 950 Inverter for Home, Office & Shops | 700VA /12V Pure Sinewave | Reliable Power Backup | Supports 1 Inverter Battery | LED Display | Fast Charging | with 36 Months Warranty here. This product's current Price in India is ₹4,700. The average and highest prices are ₹4,458 and ₹5,000 respectively. The current offer price of the product is ₹4,559.
| Lowest Ever Price | ₹4,150 |
|---|---|
| 12th Jan 2026 | |
| Average Price | ₹4,458 |
| Based on 507 days price tracking | |
| Highest Price | ₹5,000 |
| 4th Aug 2025 | |
| Price after Coupon or Discount | ₹4,559 |
|---|---|
| Price | ₹4,700 |
| MRP | ₹7,500 |
| Savings | ₹2,941 |
| Discount | 39.21% |
| Product Name | Okaya ATSW 950 Inverter for Home, Office & Shops | 700VA /12V Pure Sinewave | Reliable Power Backup | Supports 1 Inverter Battery | LED Display | Fast Charging | with 36 Months Warranty |
|---|---|
| Store Product Code | B0DQ1J44WP |
| Store Name | amazon.in |
| Brand | OKAYA |
| Rating | 8.4 / 10 |
| Category | Inverters |
| Product Manufacturer | Okaya, Okaya |
| Model Number | ATSW 950 12V |
| Model Number | ATSW 950 12V |
| Model Name | ATSW 950 12V |
| Dimensions | 19.3 x 23 x 12.2 cm; 6.34 kg |
| Country of Origin | India |






Okaya ATSW 950 Inverter for Home Office has 8.4 rating out of 10. This average rating is consist of 13 individual ratings. You can rate this product at product review page.