
You can check the price history of Okaya ATSW 1175 Inverter for Home, Office & Shops | 925VA /12V Pure Sinewave | Reliable Power Backup | Supports 1 Inverter Battery | LED Display | Fast Charging | with 36 Months Warranty here. This product's current Price in India is ₹5,190. The average and highest prices are ₹5,025 and ₹5,890 respectively.
| Lowest Ever Price | ₹4,675 |
|---|---|
| 14th Aug 2025 | |
| Average Price | ₹5,025 |
| Based on 445 days price tracking | |
| Highest Price | ₹5,890 |
| 25th May 2025 | |
| Price | ₹5,190 |
|---|---|
| MRP | ₹8,500 |
| Savings | ₹3,310 |
| Discount | 38.94% |
| Product Name | Okaya ATSW 1175 Inverter for Home, Office & Shops | 925VA /12V Pure Sinewave | Reliable Power Backup | Supports 1 Inverter Battery | LED Display | Fast Charging | with 36 Months Warranty |
|---|---|
| Store Product Code | B0DQ1QNSFN |
| Store Name | amazon.in |
| Brand | OKAYA |
| Rating | 8.4 / 10 |
| Product Manufacturer | Okaya |
| Model Number | ATSW 1175 12V |
| Model Name | ATSW 1175 12V |
| Dimensions | 19.3 x 26 x 12.2 cm; 6.76 kg |
| Country of Origin | India |






Okaya ATSW 1175 Inverter for Home Office has 8.4 rating out of 10. This average rating is consist of 169 individual ratings. You can rate this product at product review page.