
You can check the price history of Okaya ATSW 3050 Hi-Capacity Inverter for Home, Office & Shops | 2500VA /24V Pure Sinewave | Reliable Power Backup | Supports 2 Inverter Battery | LED Display | Fast Charging | with 36 Months Warranty here. This product's current Price in India is ₹15,690. The average and highest prices are ₹14,890 and ₹18,000 respectively.
| Lowest Ever Price | ₹13,999 |
|---|---|
| 23rd Oct 2025 | |
| Average Price | ₹14,883 |
| Based on 501 days price tracking | |
| Highest Price | ₹18,000 |
| 22nd Jul 2025 | |
| Price | ₹15,690 |
|---|---|
| MRP | ₹26,900 |
| Savings | ₹11,210 |
| Discount | 41.67% |
| Product Name | Okaya ATSW 3050 Hi-Capacity Inverter for Home, Office & Shops | 2500VA /24V Pure Sinewave | Reliable Power Backup | Supports 2 Inverter Battery | LED Display | Fast Charging | with 36 Months Warranty |
|---|---|
| Store Product Code | B0DQ1PQVNX |
| Store Name | amazon.in |
| Brand | OKAYA |
| Rating | 3.6 / 10 |
| Category | Inverters |
| Product Manufacturer | Okaya, Okaya |
| Model Number | ATSW 3050 24V |
| Model Number | ATSW 3050 24V |
| Model Name | ATSW 3050 24V |
| Dimensions | 31.4 x 27.6 x 17.5 cm; 36.27 kg |
| Country of Origin | India |






Okaya ATSW 3050 Hi-Capacity Inverter for Home has 3.6 rating out of 10. This average rating is consist of 5 individual ratings. You can rate this product at product review page.