
You can check the price history of Okaya ATSW 4550 Hi-Capacity Inverter for Home, Office & Shops | 4000VA /48V Pure Sinewave | Reliable Power Backup | Supports 4 Inverter Battery | LED Display | Fast Charging | with 36 Months Warranty here. This product's current Price in India is ₹22,390. The average and highest prices are ₹22,308 and ₹26,000 respectively.
| Lowest Ever Price | ₹19,795 |
|---|---|
| 4th Mar 2026 | |
| Average Price | ₹22,308 |
| Based on 445 days price tracking | |
| Highest Price | ₹26,000 |
| 9th Jul 2025 | |
| Price | ₹22,390 |
|---|---|
| MRP | ₹33,000 |
| Savings | ₹10,610 |
| Discount | 32.15% |
| Product Name | Okaya ATSW 4550 Hi-Capacity Inverter for Home, Office & Shops | 4000VA /48V Pure Sinewave | Reliable Power Backup | Supports 4 Inverter Battery | LED Display | Fast Charging | with 36 Months Warranty |
|---|---|
| Store Product Code | B0DQ1NG7PT |
| Store Name | amazon.in |
| Brand | OKAYA |
| Rating | 8.4 / 10 |
| Product Manufacturer | Okaya |
| Model Number | ATSW 4550 48V |
| Model Name | ATSW 4550 48V |
| Dimensions | 33.4L x 27.6W x 37.7H Centimeters |
| Country of Origin | India |






Okaya ATSW 4550 Hi-Capacity Inverter for Home has 8.4 rating out of 10. This average rating is consist of 169 individual ratings. You can rate this product at product review page.