
You can check the price history of Okaya ATSW 6650 Hi-Capacity Inverter for Home, Office & Shops | 6100VA /48V Pure Sinewave | Reliable Power Backup | Supports 4 Inverter Battery | LED Display | Fast Charging | with 36 Months Warranty here. This product's current Price in India is ₹34,990. The average and highest prices are ₹31,889 and ₹34,990 respectively.
| Lowest Ever Price | ₹29,999 |
|---|---|
| 1st May 2025 | |
| Average Price | ₹31,889 |
| Based on 503 days price tracking | |
| Highest Price | ₹34,990 |
| 30th May 2026 | |
| Price | ₹34,990 |
|---|---|
| MRP | ₹52,000 |
| Savings | ₹17,010 |
| Discount | 32.71% |
| Product Name | Okaya ATSW 6650 Hi-Capacity Inverter for Home, Office & Shops | 6100VA /48V Pure Sinewave | Reliable Power Backup | Supports 4 Inverter Battery | LED Display | Fast Charging | with 36 Months Warranty |
|---|---|
| Store Product Code | B0DQ1MXX1W |
| Store Name | amazon.in |
| Brand | OKAYA |
| Rating | 8 / 10 |
| Category | Inverters |
| Product Manufacturer | Okaya, Okaya |
| Model Number | ATSW 6650 48V |
| Model Number | ATSW 6650 48V |
| Model Name | ATSW 6650 48V |
| Dimensions | 33.4L x 27.6W x 37.7H Centimeters |
| Country of Origin | India |







Okaya ATSW 6650 Hi-Capacity Inverter for Home has 8 rating out of 10. This average rating is consist of 5 individual ratings. You can rate this product at product review page.