
You can check the price history of Okaya ATSW 3750 Hi-Capacity Inverter for Home, Office & Shops | 3200VA /24V Pure Sinewave | Reliable Power Backup | Supports 2 Inverter Battery | LED Display | Fast Charging | with 36 Months Warranty here. This product's current Price in India is ₹18,140. The average and highest prices are ₹17,475 and ₹18,900 respectively.
| Lowest Ever Price | ₹17,100 |
|---|---|
| 10th Feb 2026 | |
| Average Price | ₹17,475 |
| Based on 496 days price tracking | |
| Highest Price | ₹18,900 |
| 15th Jun 2025 | |
| Price | ₹18,140 |
|---|---|
| MRP | ₹28,490 |
| Savings | ₹10,350 |
| Discount | 36.32% |
| Product Name | Okaya ATSW 3750 Hi-Capacity Inverter for Home, Office & Shops | 3200VA /24V Pure Sinewave | Reliable Power Backup | Supports 2 Inverter Battery | LED Display | Fast Charging | with 36 Months Warranty |
|---|---|
| Store Product Code | B0DQ1RRSR3 |
| Store Name | amazon.in |
| Brand | OKAYA |
| Rating | 8.2 / 10 |
| Category | Inverters |
| Product Manufacturer | Okaya, Okaya |
| Model Number | ATSW 3750 24V |
| Model Number | ATSW 3750 24V |
| Model Name | ATSW 3750 24V |
| Dimensions | 31.4L x 27.6W x 17.5H Centimeters |
| Country of Origin | India |







Okaya ATSW 3750 Hi-Capacity Inverter for Home has 8.2 rating out of 10. This average rating is consist of 201 individual ratings. You can rate this product at product review page.