
You can check the price history of Okaya ATSW 1900 Inverter for Home, Office & Shops | 1650VA /24V Pure Sinewave | Reliable Power Backup | Supports 2 Inverter Battery | LED Display | Fast Charging | with 36 Months Warranty here. This product's current Price in India is ₹7,995. The average and highest prices are ₹7,611 and ₹8,890 respectively.
| Lowest Ever Price | ₹7,025 |
|---|---|
| 12th Jul 2025 | |
| Average Price | ₹7,605 |
| Based on 440 days price tracking | |
| Highest Price | ₹8,890 |
| 2nd May 2025 | |
| Price | ₹7,995 |
|---|---|
| MRP | ₹12,900 |
| Savings | ₹4,905 |
| Discount | 38.02% |
| Product Name | Okaya ATSW 1900 Inverter for Home, Office & Shops | 1650VA /24V Pure Sinewave | Reliable Power Backup | Supports 2 Inverter Battery | LED Display | Fast Charging | with 36 Months Warranty |
|---|---|
| Store Product Code | B0DQ1PQZZT |
| Store Name | amazon.in |
| Brand | OKAYA |
| Rating | 8.4 / 10 |
| Product Manufacturer | Okaya |
| Model Number | ATSW 1900 24V |
| Model Name | ATSW 1900 24V |
| Dimensions | 23.2 x 28.3 x 14.6 cm; 12.19 kg |
| Country of Origin | India |






Okaya ATSW 1900 Inverter for Home Office has 8.4 rating out of 10. This average rating is consist of 170 individual ratings. You can rate this product at product review page.