
You can check the price history of LEOPAX Rolling Coat Rack, Bamboo Garment Rack, Clothes Hanging Rail With 2 Shelves 4 Hooks for Shoes, Hats & Scarves, Clothes Stand For Hallway, Living Room, Guest Room (Size : 80x37x175cm) - Beige here. This product's current Price in India is ₹2,499 and the lowest final price is ₹1,484. The average and highest prices are ₹2,789 and ₹5,299 respectively. The current offer price of the product is ₹2,449, which is ₹340 less than the average price.
| Lowest Ever Price | ₹1,499 |
|---|---|
| 29th Jun 2025 | |
| Average Price | ₹2,789 |
| Based on 2405 days price tracking | |
| Highest Price | ₹5,299 |
| 2nd Dec 2024 | |
| Price after Coupon or Discount | ₹2,449 |
|---|---|
| Price | ₹2,499 |
| MRP | ₹4,999 |
| Savings | ₹2,550 |
| Discount | 51.00% |
| Product Name | LEOPAX Rolling Coat Rack, Bamboo Garment Rack, Clothes Hanging Rail With 2 Shelves 4 Hooks for Shoes, Hats & Scarves, Clothes Stand For Hallway, Living Room, Guest Room (Size : 80x37x175cm) - Beige |
|---|---|
| Store Product Code | B07W37TYLW |
| Store Name | amazon.in |
| Brand | LEOPAX |
| Rating | 7.8 / 10 |
| Category | Clothes Rails |
| Product Manufacturer | LEOPAX, LEOPAX ENTERPRISES PVT LTD, DELHI, INDIA, 9958013454, E-mail :- support@leopax.in |
| Model Number | 2020 |
| Model Number | 2020 |
| Color | 3 Layer Open Cloth Rack - 140cm |
| Size | 140x30x150cm |
| Dimensions | 80D x 37W x 175H Centimeters |
| Country of Origin | China |
LEOPAX Rolling Coat Rack Bamboo Garment Rack has 7.8 rating out of 10. This average rating is consist of 1947 individual ratings. You can rate this product at product review page.