
You can check the price history of LEOPAX Bamboo Clothes Rack with Double Rods Cloth Rail and Storage Shelves, Free Standing Open Wardrobe Rack for Hanging Clothes - Brown - (Size - 155x30x150cm) here. This product's current Price in India is ₹5,199 and the lowest final price is ₹1,396. The average and highest prices are ₹4,519 and ₹5,511 respectively. The current offer price of the product is ₹5,095.
| Lowest Ever Price | ₹1,424 |
|---|---|
| 25th Sep 2025 | |
| Average Price | ₹4,519 |
| Based on 909 days price tracking | |
| Highest Price | ₹5,511 |
| 13th Jan 2024 | |
| Price after Coupon or Discount | ₹5,095 |
|---|---|
| Price | ₹5,199 |
| MRP | ₹9,999 |
| Savings | ₹4,904 |
| Discount | 49.04% |
| Product Name | LEOPAX Bamboo Clothes Rack with Double Rods Cloth Rail and Storage Shelves, Free Standing Open Wardrobe Rack for Hanging Clothes - Brown - (Size - 155x30x150cm) |
|---|---|
| Store Product Code | B0CKGR6Q97 |
| Store Name | amazon.in |
| Brand | LEOPAX |
| Rating | 7.8 / 10 |
| Category | Clothes Rails |
| Product Manufacturer | LEOPAX |
| Model Number | Dshape Dual Ladder |
| Model Number | Dshape Dual Ladder |
| Color | Dshape Dual Ladder Rack - 155cm |
| Size | 140x30x150cm |
| Dimensions | 140D x 30W x 150H Centimeters |
| Country of Origin | China |
LEOPAX Bamboo Clothes Rack with Double Rods has 7.8 rating out of 10. This average rating is consist of 1947 individual ratings. You can rate this product at product review page.