
You can check the price history of LEOPAX Single Rail Bamboo Rolling Coat Rack with 2 Side Hook Garment Rack with Shoe Storage Shelves - Do It Yourself - Natural Color - Size - (70 x 38 x 145cm) - Bamboo Cloth Rack here. This product's current Price in India is ₹1,649 and the lowest final price is ₹1,396. The average and highest prices are ₹2,218 and ₹5,299 respectively.
| Lowest Ever Price | ₹1,424 |
|---|---|
| 29th Sep 2025 | |
| Average Price | ₹2,218 |
| Based on 1850 days price tracking | |
| Highest Price | ₹5,299 |
| 1st Dec 2024 | |
| Price | ₹1,649 |
|---|---|
| MRP | ₹2,999 |
| Savings | ₹1,350 |
| Discount | 45.01% |
| Product Name | LEOPAX Single Rail Bamboo Rolling Coat Rack with 2 Side Hook Garment Rack with Shoe Storage Shelves - Do It Yourself - Natural Color - Size - (70 x 38 x 145cm) - Bamboo Cloth Rack |
|---|---|
| Store Product Code | B08V8JHJHJ |
| Store Name | amazon.in |
| Brand | LEOPAX |
| Rating | 7.8 / 10 |
| Category | Clothes Rails |
| Product Manufacturer | LEOPAX, LEOPAX ENTERPRISES PVT LTD, DELHI, INDIA, 9958013454, E-mail :- support@leopax.in |
| Model Number | Single Rail Bamboo Rack-2 Side Hook |
| Model Number | Single Rail Bamboo Rack-2 Side Hook |
| Color | 3 Layer Open Cloth Rack - 140cm |
| Size | 140x30x150cm |
| Dimensions | 38D x 70W x 145H Centimeters |
| Country of Origin | China |
LEOPAX Single Rail Bamboo Rolling Coat Rack has 7.8 rating out of 10. This average rating is consist of 1944 individual ratings. You can rate this product at product review page.