
You can check the price history of LEOPAX Bamboo Coat /Clothing /Garment Rack /Freestanding Storage with 5-Tier Shelf (110 x 40 x 140cm, Natural) here. This product's current Price in India is ₹3,898 and the lowest final price is ₹1,396. The average and highest prices are ₹3,817 and ₹5,299 respectively. The current offer price of the product is ₹3,820.
| Lowest Ever Price | ₹1,424 |
|---|---|
| 29th Sep 2025 | |
| Average Price | ₹3,817 |
| Based on 1850 days price tracking | |
| Highest Price | ₹5,299 |
| 1st Feb 2025 | |
| Price after Coupon or Discount | ₹3,820 |
|---|---|
| Price | ₹3,898 |
| MRP | ₹7,999 |
| Savings | ₹4,179 |
| Discount | 52.24% |
| Product Name | LEOPAX Bamboo Coat /Clothing /Garment Rack /Freestanding Storage with 5-Tier Shelf (110 x 40 x 140cm, Natural) |
|---|---|
| Store Product Code | B08TT9Q4F3 |
| Store Name | amazon.in |
| Brand | LEOPAX |
| Rating | 7.8 / 10 |
| Category | Clothes Rails |
| Product Manufacturer | LEOPAX, LEOPAX ENTERPRISES PVT LTD, DELHI, INDIA, 9958013454, E-mail :- support@leopax.in |
| Model Number | Ladder Bamboo Garment Rack- 110cm |
| Model Number | Ladder Bamboo Garment Rack- 110cm |
| Color | Ladder Bamboo Garment Rack - 110cm |
| Size | 140x30x150cm |
| Dimensions | 22.9D x 22.9W x 172.7H Centimeters |
| Country of Origin | China |
LEOPAX Bamboo Coat Clothing Garment Rack Freestanding has 7.8 rating out of 10. This average rating is consist of 1947 individual ratings. You can rate this product at product review page.