
You can check the price history of LEOPAX Bamboo Clothing Garment Rack With 2 Shelves Top Shelf And Shoe Clothing Storage Organizer Shelves (L:- 50 X W:- 40 X H:- 140, Wooden), 50 X 50 X 140 CM here. This product's current Price in India is ₹2,499 and the lowest final price is ₹1,396. The average and highest prices are ₹2,895 and ₹5,299 respectively. The current offer price of the product is ₹2,449, which is ₹446 less than the average price.
| Lowest Ever Price | ₹1,424 |
|---|---|
| 29th Sep 2025 | |
| Average Price | ₹2,895 |
| Based on 1938 days price tracking | |
| Highest Price | ₹5,299 |
| 2nd Dec 2024 | |
| Price after Coupon or Discount | ₹2,449 |
|---|---|
| Price | ₹2,499 |
| MRP | ₹3,999 |
| Savings | ₹1,550 |
| Discount | 38.75% |
| Product Name | LEOPAX Bamboo Clothing Garment Rack With 2 Shelves Top Shelf And Shoe Clothing Storage Organizer Shelves (L:- 50 X W:- 40 X H:- 140, Wooden), 50 X 50 X 140 CM |
|---|---|
| Store Product Code | B08NQ2SKVZ |
| Store Name | amazon.in |
| Brand | LEOPAX |
| Rating | 7.8 / 10 |
| Category | Clothes Rails |
| Product Manufacturer | LEOPAX, LEOPAX ENTERPRISES PVT LTD, DELHI, INDIA, 9958013454, E-mail :- support@leopax.in |
| Model Number | 3 Layer Open Cloth Rack 140cm |
| Model Number | 2020 |
| Color | A SHAPE - 50cm |
| Size | 140x30x150cm |
| Dimensions | 50D x 50W x 140H Centimeters |
| Country of Origin | China |
LEOPAX Bamboo Clothing Garment Rack With 2 has 7.8 rating out of 10. This average rating is consist of 1944 individual ratings. You can rate this product at product review page.