
You can check the price history of LEOPAX Bamboo Coat /Clothing /Garment Rack /Freestanding Storage Shelf with 5-Tier Shelf (80 * 40 * 140cm, Natural) here. This product's current Price in India is ₹3,499 and the lowest final price is ₹1,396. The average and highest prices are ₹3,481 and ₹5,299 respectively. The current offer price of the product is ₹3,429, which is ₹52 less than the average price.
| Lowest Ever Price | ₹1,424 |
|---|---|
| 29th Sep 2025 | |
| Average Price | ₹3,481 |
| Based on 1863 days price tracking | |
| Highest Price | ₹5,299 |
| 3rd Feb 2025 | |
| Price after Coupon or Discount | ₹3,429 |
|---|---|
| Price | ₹3,499 |
| MRP | ₹6,999 |
| Savings | ₹3,570 |
| Discount | 51.00% |
| Product Name | LEOPAX Bamboo Coat /Clothing /Garment Rack /Freestanding Storage Shelf with 5-Tier Shelf (80 * 40 * 140cm, Natural) |
|---|---|
| Store Product Code | B08TTVMF5M |
| Store Name | amazon.in |
| Brand | LEOPAX |
| Rating | 7.8 / 10 |
| Category | Home Storage & Organisation |
| Product Manufacturer | LEOPAX, LEOPAX ENTERPRISES PVT LTD, DELHI, INDIA, 9958013454, E-mail :- support@leopax.in |
| Model Number | Ladder Bamboo Garment Rack- 80cm |
| Model Number | Ladder Bamboo Garment Rack- 80cm |
| Color | Ladder Bamboo Garment Rack - 80cm |
| Size | 140x30x150cm |
| Dimensions | 40D x 80W x 140H Centimeters |
| Country of Origin | China |
LEOPAX Bamboo Coat Clothing Garment Rack Freestanding has 7.8 rating out of 10. This average rating is consist of 1948 individual ratings. You can rate this product at product review page.