
You can check the price history of LEOPAX Bamboo Garment Rack with 2 Shelves & Hanging Rod | Clothing Organizer with Shoe Storage | Freestanding Clothes Rack for Bedroom, Entryway & Hallway (80x40x140 cm) here. This product's current Price in India is ₹2,798 and the lowest final price is ₹1,396. The average and highest prices are ₹3,147 and ₹5,299 respectively. The current offer price of the product is ₹2,742, which is ₹405 less than the average price.
| Lowest Ever Price | ₹1,424 |
|---|---|
| 29th Sep 2025 | |
| Average Price | ₹3,147 |
| Based on 1851 days price tracking | |
| Highest Price | ₹5,299 |
| 19th Nov 2024 | |
| Price after Coupon or Discount | ₹2,742 |
|---|---|
| Price | ₹2,798 |
| MRP | ₹4,999 |
| Savings | ₹2,257 |
| Discount | 45.14% |
| Product Name | LEOPAX Bamboo Garment Rack with 2 Shelves & Hanging Rod | Clothing Organizer with Shoe Storage | Freestanding Clothes Rack for Bedroom, Entryway & Hallway (80x40x140 cm) |
|---|---|
| Store Product Code | B08TT3JZ8T |
| Store Name | amazon.in |
| Brand | LEOPAX |
| Rating | 7.8 / 10 |
| Category | Clothes Rails |
| Product Manufacturer | LEOPAX, LEOPAX ENTERPRISES PVT LTD, DELHI, INDIA, 9958013454, E-mail :- support@leopax.in |
| Model Number | 3 Layer Open Cloth Rack 140cm |
| Model Number | 2020 |
| Color | A SHAPE - 80cm |
| Size | 140x30x150cm |
| Dimensions | 40D x 100W x 140H Centimeters |
| Country of Origin | China |
LEOPAX Bamboo Garment Rack with 2 Shelves has 7.8 rating out of 10. This average rating is consist of 1947 individual ratings. You can rate this product at product review page.