
You can check the price history of LEOPAX Premium Bamboo Clothes Garment Rack Dual Bar Coat Hanger Stand Clothing Storage Organizer Color - Brown (160 x 37 x 141cm) here. This product's current Price in India is ₹4,999 and the lowest final price is ₹1,396. The average and highest prices are ₹4,332 and ₹5,299 respectively.
| Lowest Ever Price | ₹1,424 |
|---|---|
| 29th Sep 2025 | |
| Average Price | ₹4,332 |
| Based on 1201 days price tracking | |
| Highest Price | ₹5,299 |
| 16th Nov 2024 | |
| Price | ₹4,999 |
|---|---|
| MRP | ₹9,999 |
| Savings | ₹5,000 |
| Discount | 50.00% |
| Product Name | LEOPAX Premium Bamboo Clothes Garment Rack Dual Bar Coat Hanger Stand Clothing Storage Organizer Color - Brown (160 x 37 x 141cm) |
|---|---|
| Store Product Code | B0BQF61R8Y |
| Store Name | amazon.in |
| Brand | LEOPAX |
| Rating | 7.8 / 10 |
| Category | Clothes Rails |
| Product Manufacturer | LEOPAX ENTERPRISES PVT LTD, DELHI, INDIA, 9958013454, E-mail :- support@leopax.in, LEOPAX, LEOPAX ENTERPRISES PVT LTD, DELHI, INDIA, 9958013454 |
| Model Number | Dual Ashape Ladder 160cm |
| Model Number | Dual Ashape Ladder 160cm |
| Color | Dual Ashape Ladder - 160cm |
| Size | 140x30x150cm |
| Dimensions | 37D x 160W x 141H Centimeters |
| Country of Origin | China |
LEOPAX Premium Bamboo Clothes Garment Rack Dual has 7.8 rating out of 10. This average rating is consist of 1944 individual ratings. You can rate this product at product review page.