
You can check the price history of LEOPAX Bamboo Garment Rack with 6 Side Hook For Hanging Jacket, Umbrella, Clothes, Hats, Scarf & Handbags, Coat Hanger Tree Stand Clothes Rack with Storage Shelf - 70cm (DO-IT-Yourself) - Beige here. This product's current Price in India is ₹1,799 and the lowest final price is ₹1,396. The average and highest prices are ₹2,385 and ₹5,299 respectively.
| Lowest Ever Price | ₹1,424 |
|---|---|
| 29th Sep 2025 | |
| Average Price | ₹2,385 |
| Based on 2251 days price tracking | |
| Highest Price | ₹5,299 |
| 31st Jan 2025 | |
| Price | ₹1,799 |
|---|---|
| MRP | ₹3,499 |
| Savings | ₹1,700 |
| Discount | 48.58% |
| Product Name | LEOPAX Bamboo Garment Rack with 6 Side Hook For Hanging Jacket, Umbrella, Clothes, Hats, Scarf & Handbags, Coat Hanger Tree Stand Clothes Rack with Storage Shelf - 70cm (DO-IT-Yourself) - Beige |
|---|---|
| Store Product Code | B0844GVRK3 |
| Store Name | amazon.in |
| Brand | LEOPAX |
| Rating | 7.8 / 10 |
| Category | Clothes Rails |
| Product Manufacturer | LEOPAX, LEOPAX ENTERPRISES PVT LTD, DELHI, INDIA, 9958013454, E-mail :- support@leopax.in |
| Model Number | 2020 |
| Model Number | 2020 |
| Color | 3 Layer Open Cloth Rack - 140cm |
| Size | 140x30x150cm |
| Dimensions | 38D x 70W x 170H Centimeters |
| Country of Origin | China |
LEOPAX Bamboo Garment Rack with 6 Side has 7.8 rating out of 10. This average rating is consist of 1947 individual ratings. You can rate this product at product review page.