
You can check the price history of LEOPAX Bamboo Garment Rack with 2 Shelves & 4 Hooks | Clothes Rolling Hanging Rail for Shoes, Hats and Scarves in The Hallway, Living Room, Guest Room (Size : 100 x 37 x 175cm) Beige here. This product's current Price in India is ₹2,799 and the lowest final price is ₹1,484. The average and highest prices are ₹2,981 and ₹5,299 respectively. The current offer price of the product is ₹2,743, which is ₹238 less than the average price.
| Lowest Ever Price | ₹1,499 |
|---|---|
| 27th Jun 2025 | |
| Average Price | ₹2,981 |
| Based on 1493 days price tracking | |
| Highest Price | ₹5,299 |
| 18th Nov 2024 | |
| Price after Coupon or Discount | ₹2,743 |
|---|---|
| Price | ₹2,799 |
| MRP | ₹5,999 |
| Savings | ₹3,256 |
| Discount | 54.27% |
| Product Name | LEOPAX Bamboo Garment Rack with 2 Shelves & 4 Hooks | Clothes Rolling Hanging Rail for Shoes, Hats and Scarves in The Hallway, Living Room, Guest Room (Size : 100 x 37 x 175cm) Beige |
|---|---|
| Store Product Code | B09SZGHBGN |
| Store Name | amazon.in |
| Brand | LEOPAX |
| Rating | 7.8 / 10 |
| Category | Clothes Rails |
| Product Manufacturer | LEOPAX, LEOPAX ENTERPRISES PVT LTD, DELHI, INDIA, 9958013454, E-mail :- support@leopax.in |
| Model Number | LEO_Doble_Rod_Bmbo_Stnd_100cm |
| Model Number | LEO_Doble_Rod_Bmbo_Stnd_100cm |
| Color | Double Pole Rack - 100cm |
| Size | 140x30x150cm |
| Dimensions | 100D x 175W x 37H Centimeters |
| Country of Origin | China |
LEOPAX Bamboo Garment Rack with 2 Shelves has 7.8 rating out of 10. This average rating is consist of 1944 individual ratings. You can rate this product at product review page.