
You can check the price history of chubbycable Chubby 2.0 USB C 240W Fast Charging Cable Silicone Soft Durable USB C Cable Extra Thick Charger Cord Compatible with iPhone 17-15 Series iPad, Black+Black, Type-C to Type-C, 6.6FT here. This product's current Price in India is ₹5,153. The average and highest prices are ₹5,242 and ₹7,068 respectively.
| Lowest Ever Price | ₹3,426 |
|---|---|
| 8th Oct 2025 | |
| Average Price | ₹5,242 |
| Based on 353 days price tracking | |
| Highest Price | ₹7,068 |
| 11th Mar 2026 | |
| Price | ₹5,153 |
|---|
| Product Name | chubbycable Chubby 2.0 USB C 240W Fast Charging Cable Silicone Soft Durable USB C Cable Extra Thick Charger Cord Compatible with iPhone 17-15 Series iPad, Black+Black, Type-C to Type-C, 6.6FT |
|---|---|
| Store Product Code | B0D22VHKBB |
| Store Name | amazon.in |
| Brand | chubbycable |
| Rating | 8.6 / 10 |
| Category | USB Cables |
| Product Manufacturer | chubbycable |
| Model Number | KS-BKBK-CC-2m |
| Model Number | KS-BKBK-CC-2m |
| Model Name | KS-DBL-CC-2m |
| Country of Origin | USA |







chubbycable Chubby 2.0 USB C 240W Fast has 8.6 rating out of 10. This average rating is consist of 1570 individual ratings. You can rate this product at product review page.