
You can check the price history of chubbycable Chubby 2.0 USB C 240W Fast Charging Cable Silicone Soft Durable USB C Cable Extra Thick Charger Cord Compatible with iPhone 17-15 Series iPad, Pink, Type-C to Type-C, 8.2FT here. This product's current Price in India is ₹6,467 and the lowest final price is ₹6,338. The average and highest prices are ₹6,918 and ₹7,837 respectively. The current offer price of the product is ₹6,338, which is ₹580 less than the average price.
| Lowest Ever Offer Price | ₹6,338 |
|---|---|
| 9th May 2026 | |
| Lowest Ever Price | ₹6,399 |
| 14th Jul 2025 | |
| Average Price | ₹6,918 |
| Based on 315 days price tracking | |
| Highest Price | ₹7,837 |
| 5th Apr 2026 | |
| Price after Coupon or Discount | ₹6,338 |
|---|---|
| Price | ₹6,467 |
| MRP | ₹9,467 |
| Savings | ₹3,129 |
| Discount | 33.05% |
| Product Name | chubbycable Chubby 2.0 USB C 240W Fast Charging Cable Silicone Soft Durable USB C Cable Extra Thick Charger Cord Compatible with iPhone 17-15 Series iPad, Pink, Type-C to Type-C, 8.2FT |
|---|---|
| Store Product Code | B0CZDXVH4V |
| Store Name | amazon.in |
| Brand | chubbycable |
| Rating | 8.6 / 10 |
| Category | USB Cables |
| Product Manufacturer | chubbycable |
| Model Number | KS-PK-CC-2.5m |
| Model Number | KS-PK-CC-2.5m |
| Model Name | KS-PK-CC-2.5m |
| Country of Origin | China |







chubbycable Chubby 2.0 USB C 240W Fast has 8.6 rating out of 10. This average rating is consist of 1568 individual ratings. You can rate this product at product review page.