
You can check the price history of chubbycable Chubby 2.0 USB C 240W Fast Charging Cable Silicone Soft Durable USB C Cable Extra Thick Charger Cord Compatible with iPhone 17-15 Series iPad, White, Type-C to Type-C, 19.6FT here. This product's current Price in India is ₹10,853 and the lowest final price is ₹9,819. The average and highest prices are ₹10,908 and ₹11,869 respectively. The current offer price of the product is ₹10,636, which is ₹273 less than the average price.
| Lowest Ever Offer Price | ₹9,819 |
|---|---|
| 30th Mar 2026 | |
| Lowest Ever Price | ₹10,019 |
| 30th Mar 2026 | |
| Average Price | ₹10,908 |
| Based on 681 days price tracking | |
| Highest Price | ₹11,869 |
| 7th Apr 2026 | |
| Price after Coupon or Discount | ₹10,636 |
|---|---|
| Price | ₹10,853 |
| MRP | ₹15,853 |
| Savings | ₹5,217 |
| Discount | 32.90% |
| Product Name | chubbycable Chubby 2.0 USB C 240W Fast Charging Cable Silicone Soft Durable USB C Cable Extra Thick Charger Cord Compatible with iPhone 17-15 Series iPad, White, Type-C to Type-C, 19.6FT |
|---|---|
| Store Product Code | B0CRB66L91 |
| Store Name | amazon.in |
| Brand | chubbycable |
| Rating | 8.6 / 10 |
| Category | USB Cables |
| Product Manufacturer | chubbycable |
| Model Number | KS-WT-CC-6m |
| Model Number | KS-WT-CC-6m |
| Model Name | 19.6ft (6m) |
| Country of Origin | China |







chubbycable Chubby 2.0 USB C 240W Fast has 8.6 rating out of 10. This average rating is consist of 1592 individual ratings. You can rate this product at product review page.