
You can check the price history of chubbycable Chubby 2.0 USB C 120W Fast Charging Cable Silicone Soft Durable USB C Cable Extra Thick Charger Cord Compatible with iPhone 17-15 Series iPad, Yellow, USB-A to Type-C, 4.9FT here. This product's current Price in India is ₹5,731. The average and highest prices are ₹6,384 and ₹7,011 respectively. The current offer price of the product is ₹5,616, which is ₹767 less than the average price.
| Lowest Ever Price | ₹5,499 |
|---|---|
| 7th Jun 2025 | |
| Average Price | ₹6,384 |
| Based on 353 days price tracking | |
| Highest Price | ₹7,011 |
| 7th Apr 2026 | |
| Price after Coupon or Discount | ₹5,616 |
|---|---|
| Price | ₹5,731 |
| MRP | ₹8,731 |
| Savings | ₹3,115 |
| Discount | 35.67% |
| Product Name | chubbycable Chubby 2.0 USB C 120W Fast Charging Cable Silicone Soft Durable USB C Cable Extra Thick Charger Cord Compatible with iPhone 17-15 Series iPad, Yellow, USB-A to Type-C, 4.9FT |
|---|---|
| Store Product Code | B0CZDWH9VN |
| Store Name | amazon.in |
| Brand | chubbycable |
| Rating | 8.6 / 10 |
| Category | USB Cables |
| Product Manufacturer | chubbycable |
| Model Number | KS-YE-Type-C-1.5m |
| Model Number | KS-YE-Type-C-1.5m |
| Model Name | 240W Silicone Charging Cable with Neon Lights |
| Country of Origin | China |







chubbycable Chubby 2.0 USB C 120W Fast has 8.6 rating out of 10. This average rating is consist of 726 individual ratings. You can rate this product at product review page.