
You can check the price history of chubbycable Chubby 2.0 Fast Charging Cable Durable Soft Silicone USB C Cable 240W Extra Thick Charger Cord Compatible with iPhone 17-15 Series iPad, Dark Blue+Dark Blue, Type-C to Type-C, 9.8 FT here. This product's current Price in India is ₹6,698 and the lowest final price is ₹6,564. The average and highest prices are ₹7,038 and ₹8,001 respectively. The current offer price of the product is ₹6,564, which is ₹474 less than the average price.
| Lowest Ever Offer Price | ₹6,564 |
|---|---|
| 9th May 2026 | |
| Lowest Ever Price | ₹6,568 |
| 15th Oct 2025 | |
| Average Price | ₹7,038 |
| Based on 319 days price tracking | |
| Highest Price | ₹8,001 |
| 25th Mar 2026 | |
| Price after Coupon or Discount | ₹6,564 |
|---|---|
| Price | ₹6,698 |
| MRP | ₹9,698 |
| Savings | ₹3,134 |
| Discount | 32.31% |
| Product Name | chubbycable Chubby 2.0 Fast Charging Cable Durable Soft Silicone USB C Cable 240W Extra Thick Charger Cord Compatible with iPhone 17-15 Series iPad, Dark Blue+Dark Blue, Type-C to Type-C, 9.8 FT |
|---|---|
| Store Product Code | B0D22SHB58 |
| Store Name | amazon.in |
| Brand | chubbycable |
| Rating | 8.6 / 10 |
| Category | USB Cables |
| Product Manufacturer | chubbycable |
| Model Number | KS-DBLDBL-CC-3m |
| Model Number | KS-DBLDBL-CC-3m |
| Model Name | KS-DBLDBL-CC-3m |
| Country of Origin | China |







chubbycable Chubby 2.0 Fast Charging Cable Durable has 8.6 rating out of 10. This average rating is consist of 1568 individual ratings. You can rate this product at product review page.