
You can check the price history of chubbycable Chubby 2.0 Fast Charging Cable Durable Soft Silicone USB C Cable 240W Extra Thick Phone Charger Cord Data Transfer Cord, Violet, Type-C to Type-C, 6.6 FT here. This product's current Price in India is ₹6,505 and the lowest final price is ₹6,375. The average and highest prices are ₹6,824 and ₹7,122 respectively. The current offer price of the product is ₹6,375, which is ₹449 less than the average price.
| Lowest Ever Offer Price | ₹6,375 |
|---|---|
| 9th May 2026 | |
| Lowest Ever Price | ₹6,505 |
| 9th May 2026 | |
| Average Price | ₹6,824 |
| Based on 85 days price tracking | |
| Highest Price | ₹7,122 |
| 27th Mar 2026 | |
| Price after Coupon or Discount | ₹6,375 |
|---|---|
| Price | ₹6,505 |
| MRP | ₹9,505 |
| Savings | ₹3,130 |
| Discount | 32.93% |
| Product Name | chubbycable Chubby 2.0 Fast Charging Cable Durable Soft Silicone USB C Cable 240W Extra Thick Phone Charger Cord Data Transfer Cord, Violet, Type-C to Type-C, 6.6 FT |
|---|---|
| Store Product Code | B0FDKS5SDH |
| Store Name | amazon.in |
| Brand | chubbycable |
| Rating | 8.6 / 10 |
| Category | USB Cables |
| Product Manufacturer | chubbycable |
| Model Number | KS-Violet-CC-2m |
| Model Number | KS-Violet-CC-2m |
| Model Name | KS-DBL-CC-2m |
| Country of Origin | China |







chubbycable Chubby 2.0 Fast Charging Cable Durable has 8.6 rating out of 10. This average rating is consist of 1568 individual ratings. You can rate this product at product review page.