
You can check the price history of chubbycable Chubby 2.0 Fast Charging Cable Durable Soft Silicone USB C Cable 240W Extra Thick Charger Cord Compatible with iPhone 17-15 Series iPad, Red+Red, Type-C to Type-C, 6.6 FT here. This product's current Price in India is ₹6,505. The average and highest prices are ₹5,811 and ₹6,999 respectively. The current offer price of the product is ₹6,375.
| Lowest Ever Price | ₹3,384 |
|---|---|
| 4th Nov 2025 | |
| Average Price | ₹5,811 |
| Based on 353 days price tracking | |
| Highest Price | ₹6,999 |
| 13th Feb 2026 | |
| Price after Coupon or Discount | ₹6,375 |
|---|---|
| Price | ₹6,505 |
| MRP | ₹9,505 |
| Savings | ₹3,130 |
| Discount | 32.93% |
| Product Name | chubbycable Chubby 2.0 Fast Charging Cable Durable Soft Silicone USB C Cable 240W Extra Thick Charger Cord Compatible with iPhone 17-15 Series iPad, Red+Red, Type-C to Type-C, 6.6 FT |
|---|---|
| Store Product Code | B0D22RFTSP |
| Store Name | amazon.in |
| Brand | chubbycable |
| Rating | 8.6 / 10 |
| Category | USB Cables |
| Product Manufacturer | chubbycable |
| Model Number | KS-RDRD-CC-2m |
| Model Number | KS-RDRD-CC-2m |
| Model Name | KS-DBL-CC-2m |
| Country of Origin | China |







chubbycable Chubby 2.0 Fast Charging Cable Durable has 8.6 rating out of 10. This average rating is consist of 1568 individual ratings. You can rate this product at product review page.