
You can check the price history of Stanley Quencher H2.0 Tumbler with Handle & Straw 64 oz | Flowstate 3-Position Lid | Large Capacity for Travel & Sports | Insulated Stainless Steel Cup | BPA-Free | Rose Quartz 2.0 here. This product's current Price in India is ₹15,952. The average and highest prices are ₹14,592 and ₹29,000 respectively.
| Lowest Ever Price | ₹11,472 |
|---|---|
| 31st Oct 2025 | |
| Average Price | ₹14,587 |
| Based on 561 days price tracking | |
| Highest Price | ₹29,000 |
| 17th Aug 2025 | |
| Price | ₹15,952 |
|---|---|
| MRP | ₹19,974 |
| Savings | ₹4,022 |
| Discount | 20.13% |
| Product Name | Stanley Quencher H2.0 Tumbler with Handle & Straw 64 oz | Flowstate 3-Position Lid | Large Capacity for Travel & Sports | Insulated Stainless Steel Cup | BPA-Free | Rose Quartz 2.0 |
|---|---|
| Store Product Code | B0CP9YBWMH |
| Store Name | amazon.in |
| Brand | Stanley |
| Rating | 9.4 / 10 |
| Category | Tumblers |
| Product Manufacturer | Stanley |
| Model Number | 10-11360-047 |
| Model Name | Stanley Quencher H2.O FlowState™ Tumbler 64oz Rose Quartz 2.0 |
| Size | 64 oz |
| Dimensions | 13.3W x 28.2H Centimeters |
| Country of Origin | China |
Stanley Quencher H2.0 Tumbler with Handle has 9.4 rating out of 10. This average rating is consist of 51552 individual ratings. You can rate this product at product review page.