
You can check the price history of Stanley Quencher H2.0 FlowState Stainless Steel Vacuum Insulated Tumbler with Lid and Straw for Water, Iced Tea or Coffee, Smoothie and More, Tigerlily Plum, 40oz, 10-11824-060 here. This product's current Price in India is ₹8,440. The average and highest prices are ₹10,187 and ₹20,406 respectively.
| Lowest Ever Price | ₹8,360 |
|---|---|
| 16th Jan 2026 | |
| Average Price | ₹10,187 |
| Based on 345 days price tracking | |
| Highest Price | ₹20,406 |
| 18th Jul 2025 | |
| Price | ₹8,440 |
|---|---|
| MRP | ₹18,999 |
| Savings | ₹10,559 |
| Discount | 55.57% |
| Product Name | Stanley Quencher H2.0 FlowState Stainless Steel Vacuum Insulated Tumbler with Lid and Straw for Water, Iced Tea or Coffee, Smoothie and More, Tigerlily Plum, 40oz, 10-11824-060 |
|---|---|
| Store Product Code | B0CRMY498M |
| Store Name | amazon.in |
| Brand | Stanley |
| Rating | 9.4 / 10 |
| Category | Tumblers |
| Product Manufacturer | Stanley |
| Model Number | 10-11824-060 |
| Model Name | Stanley Quencher H2.O FlowState™ Tumbler 40 oz Tigerlily Plum |
| Size | 1183 ml |
| Dimensions | 25.4W x 33.7H Centimeters |
Stanley Quencher H2.0 FlowState Stainless Steel Vacuum has 9.4 rating out of 10. This average rating is consist of 51544 individual ratings. You can rate this product at product review page.