
You can check the price history of Stanley Quencher H2.0 Tumbler with Handle and Straw 40 oz | Flowstate 3-Position Lid | Cup Holder Compatible for Travel | Insulated Stainless Steel Cup | BPA-Free | Fuchsia here. This product's current Price in India is ₹14,568. The average and highest prices are ₹12,063 and ₹18,913 respectively.
| Lowest Ever Price | ₹7,215 |
|---|---|
| 23rd Sep 2025 | |
| Average Price | ₹12,063 |
| Based on 561 days price tracking | |
| Highest Price | ₹18,913 |
| 20th Jun 2025 | |
| Price | ₹14,568 |
|---|---|
| MRP | ₹18,568 |
| Savings | ₹4,000 |
| Discount | 21.54% |
| Product Name | Stanley Quencher H2.0 Tumbler with Handle and Straw 40 oz | Flowstate 3-Position Lid | Cup Holder Compatible for Travel | Insulated Stainless Steel Cup | BPA-Free | Fuchsia |
|---|---|
| Store Product Code | B0CRMZHDG8 |
| Store Name | amazon.in |
| Brand | Stanley |
| Rating | 9.4 / 10 |
| Category | Tumblers |
| Product Manufacturer | Stanley |
| Model Number | 10-11824-062 |
| Model Name | Stanley Quencher H2.O FlowState™ Tumbler 40 oz Fuchsia |
| Size | 40 oz |
| Dimensions | 25.4W x 33.7H Centimeters |
| Country of Origin | China |
Stanley Quencher H2.0 Tumbler with Handle and has 9.4 rating out of 10. This average rating is consist of 2206 individual ratings. You can rate this product at product review page.