
You can check the price history of Stanley Quencher H2.0 Tumbler with Straw 14 oz | Flowstate 3-Position Lid | Cup Holder Compatible for Travel | Insulated Stainless Steel Cup | BPA-Free | Black 2.0 here. This product's current Price in India is ₹7,431. The average and highest prices are ₹6,667 and ₹11,200 respectively.
| Lowest Ever Price | ₹3,152 |
|---|---|
| 16th Sep 2025 | |
| Average Price | ₹6,667 |
| Based on 572 days price tracking | |
| Highest Price | ₹11,200 |
| 24th Feb 2026 | |
| Price | ₹7,431 |
|---|---|
| MRP | ₹11,483 |
| Savings | ₹4,052 |
| Discount | 35.28% |
| Product Name | Stanley Quencher H2.0 Tumbler with Straw 14 oz | Flowstate 3-Position Lid | Cup Holder Compatible for Travel | Insulated Stainless Steel Cup | BPA-Free | Black 2.0 |
|---|---|
| Store Product Code | B0CP9ZGQ2C |
| Store Name | amazon.in |
| Brand | Stanley |
| Rating | 9.2 / 10 |
| Category | Tumblers |
| Product Manufacturer | Stanley |
| Model Number | 10-10828-098 |
| Model Name | Stanley Quencher H2.O FlowState™ Tumbler 14oz Black 2.0 |
| Size | 14 oz |
| Dimensions | 7.8W x 21.8H Centimeters |
| Country of Origin | China |
Stanley Quencher H2.0 Tumbler with Straw 14 has 9.2 rating out of 10. This average rating is consist of 502 individual ratings. You can rate this product at product review page.