
You can check the price history of MOIZ Wall Autolock Pull Down Projector Screen, 10 Ft. - Width x 8 Ft. - Height, 150 inch Dia, 4:3 Format, Supports Full HD 1080P, UHD-3D-4K Technology(White) here. This product's current Price in India is ₹12,999. The average and highest prices are ₹12,147 and ₹12,999 respectively.
| Lowest Ever Price | ₹10,999 |
|---|---|
| 20th Nov 2025 | |
| Average Price | ₹12,147 |
| Based on 926 days price tracking | |
| Highest Price | ₹12,999 |
| 16th Jan 2026 | |
| Price | ₹12,999 |
|---|---|
| MRP | ₹19,999 |
| Savings | ₹7,000 |
| Discount | 35.00% |
| Product Name | MOIZ Wall Autolock Pull Down Projector Screen, 10 Ft. - Width x 8 Ft. - Height, 150 inch Dia, 4:3 Format, Supports Full HD 1080P, UHD-3D-4K Technology(White) |
|---|---|
| Store Product Code | B0CF24W9TR |
| Store Name | amazon.in |
| Brand | MOIZ |
| Rating | 8.2 / 10 |
| Product Manufacturer | MANNATMARKETING, MannatMarketing--0798989830 |
| Model Number | 150" Dia,' 4:3 Aspect Ratio 10x8 Feet |
| Model Number | 150" Dia,' 4:3 Aspect Ratio 10x8 Feet |
| Model Name | 150" Dia,' 4:3 Aspect Ratio 10x8 Feet |
| Dimensions | 183W x 122H Centimeters |
| Country of Origin | India |







MOIZ Wall Autolock Pull Down Projector Screen has 8.2 rating out of 10. This average rating is consist of 25 individual ratings. You can rate this product at product review page.