
You can check the price history of MOIZ 100 Inch Wall Autolock Pull Down Projector Screen, 7 Ft. - Width x 5 Ft. - Height, Ratio-16:9 Format, Supports Full HD 1080P, UHD-3D-4K Technology(White) here. This product's current Price in India is ₹8,599. The average and highest prices are ₹6,520 and ₹8,599 respectively.
| Lowest Ever Price | ₹4,999 |
|---|---|
| 14th Nov 2025 | |
| Average Price | ₹6,520 |
| Based on 924 days price tracking | |
| Highest Price | ₹8,599 |
| 16th Jan 2026 | |
| Price | ₹8,599 |
|---|---|
| MRP | ₹14,999 |
| Savings | ₹6,400 |
| Discount | 42.66% |
| Product Name | MOIZ 100 Inch Wall Autolock Pull Down Projector Screen, 7 Ft. - Width x 5 Ft. - Height, Ratio-16:9 Format, Supports Full HD 1080P, UHD-3D-4K Technology(White) |
|---|---|
| Store Product Code | B0CF2373WQ |
| Store Name | amazon.in |
| Brand | MOIZ |
| Rating | 8.4 / 10 |
| Product Manufacturer | Mannat Marketing, MannatMarketing--0798989830 |
| Model Number | 100" Diagonal 16:9 Aspect Ratio 7x5 Feet |
| Model Number | 100" Diagonal 16:9 Aspect Ratio 7x5 Feet |
| Model Name | 100" Diagonal 16:9 Aspect Ratio 7x5 Feet |
| Dimensions | 183W x 122H Centimeters |
| Country of Origin | India |







MOIZ 100 Inch Wall Autolock Pull Down has 8.4 rating out of 10. This average rating is consist of 24 individual ratings. You can rate this product at product review page.