
You can check the price history of MLD EDC 10 10mm drill chuck adapter /10mm drill chuck /mini /converter /with key set fo /electric drill /screwdriver /machine /drilling machine /10mm dril mechanics (Size-10 mm, material-metal,Color-Multi) here. This product's current Price in India is ₹299 and the lowest final price is ₹265. The average and highest prices are ₹299 and ₹299 respectively. The current offer price of the product is ₹284, which is ₹15 less than the average price.
| Lowest Ever Price | ₹279 |
|---|---|
| 25th Jan 2026 | |
| Average Price | ₹299 |
| Based on 1596 days price tracking | |
| Highest Price | ₹299 |
| 19th Nov 2021 | |
| Price after Coupon or Discount | ₹284 |
|---|---|
| Price | ₹299 |
| MRP | ₹499 |
| Savings | ₹215 |
| Discount | 43.07% |
| Product Name | MLD EDC 10 10mm drill chuck adapter /10mm drill chuck /mini /converter /with key set fo /electric drill /screwdriver /machine /drilling machine /10mm dril mechanics (Size-10 mm, material-metal,Color-Multi) |
|---|---|
| Store Product Code | B098BJDM67 |
| Store Name | amazon.in |
| Brand | MLD |
| Rating | 10 / 10 |
| Category | Chucks |
| Product Manufacturer | CLFA_MASTAKE_INDIA, VIVOES_CLIFE_XTRATOUGH |
| Model Number | 10mm drill chuck adapter |
| Model Number | 10mm drill chuck adapter |
| Dimensions | 5 x 10 x 5 cm; 200 g |
| Country of Origin | China |
MLD EDC 10 10mm drill chuck adapter has 10 rating out of 10. This average rating is consist of 90 individual ratings. You can rate this product at product review page.