
You can check the price history of MLD DSD 05 13mm Drill Chuck Size 1-13Mm Drill Chuck SDS Adaptor Female 1 /2 inch 20 Unf 13mm /mini /key set for electric drill /screwdriver /rotary hammer machine (Size-13 mm, material-metal,Color-Multi) here. This product's current Price in India is ₹449 and the lowest final price is ₹427. The average and highest prices are ₹449 and ₹449 respectively. The current offer price of the product is ₹427, which is ₹22 less than the average price.
| Lowest Ever Offer Price | ₹427 |
|---|---|
| 19th Dec 2021 | |
| Lowest Ever Price | ₹449 |
| 19th Dec 2021 | |
| Average Price | ₹449 |
| Based on 1565 days price tracking | |
| Highest Price | ₹449 |
| 19th Dec 2021 | |
| Price after Coupon or Discount | ₹427 |
|---|---|
| Price | ₹449 |
| MRP | ₹599 |
| Savings | ₹172 |
| Discount | 28.78% |
| Product Name | MLD DSD 05 13mm Drill Chuck Size 1-13Mm Drill Chuck SDS Adaptor Female 1 /2 inch 20 Unf 13mm /mini /key set for electric drill /screwdriver /rotary hammer machine (Size-13 mm, material-metal,Color-Multi) |
|---|---|
| Store Product Code | B098BLRYRF |
| Store Name | amazon.in |
| Brand | MLD |
| Rating | 10 / 10 |
| Category | Chucks |
| Product Manufacturer | CLFA_MASTAKE_INDIA, VIVOES_CLIFE_XTRATOUGH |
| Model Number | 13 mm drill chuck, key, sds |
| Model Number | 13 mm drill chuck, key, sds |
| Dimensions | 5 x 10 x 5 cm; 200 g |
| Country of Origin | China |
MLD DSD 05 13mm Drill Chuck Size has 10 rating out of 10. This average rating is consist of 90 individual ratings. You can rate this product at product review page.