
You can check the price history of MLD DWB 07 13mm Drill Drill Chuck SDS Adaptor Key Set Female 1 /2 inch with 6 Pieces Hex Shank Flat Drill Bit Set For Wood, sizes 10,12,16,18,20,25 mm (Chuck Size-13 mm, material-metal,Color-Multi) here. This product's current Price in India is ₹599 and the lowest final price is ₹569. The average and highest prices are ₹599 and ₹599 respectively. The current offer price of the product is ₹569, which is ₹30 less than the average price.
| Lowest Ever Offer Price | ₹569 |
|---|---|
| 12th Apr 2022 | |
| Lowest Ever Price | ₹599 |
| 12th Apr 2022 | |
| Average Price | ₹599 |
| Based on 1451 days price tracking | |
| Highest Price | ₹599 |
| 12th Apr 2022 | |
| Price after Coupon or Discount | ₹569 |
|---|---|
| Price | ₹599 |
| MRP | ₹899 |
| Savings | ₹330 |
| Discount | 36.70% |
| Product Name | MLD DWB 07 13mm Drill Drill Chuck SDS Adaptor Key Set Female 1 /2 inch with 6 Pieces Hex Shank Flat Drill Bit Set For Wood, sizes 10,12,16,18,20,25 mm (Chuck Size-13 mm, material-metal,Color-Multi) |
|---|---|
| Store Product Code | B098BKYS6Q |
| Store Name | amazon.in |
| Brand | MLD |
| Rating | 10 / 10 |
| Category | Chucks |
| Product Manufacturer | CLFA_MASTAKE_INDIA, VIVOES_CLIFE_XTRATOUGH |
| Model Number | 13 mm drill chuck, key, sds |
| Model Number | 13 mm drill chuck, key, sds |
| Dimensions | 5 x 10 x 5 cm; 200 g |
| Country of Origin | China |
MLD DWB 07 13mm Drill Drill Chuck has 10 rating out of 10. This average rating is consist of 90 individual ratings. You can rate this product at product review page.