
You can check the price history of SUNLU PLA+2.0 3D Printer Filament Bundle, Multicolor PLA+ Filament 1.75mm, Individually Vacuum Packed, 0.25kg per Spool, 8 Pack, 2kg Total, Black+White+Grey+Blue+Red+Yellow+Olive Green+Orange here. This product's current Price in USA is $55.99. The average and highest prices are $51.00 and $100.00 respectively.
| Lowest Ever Price | $32.63 |
|---|---|
| 16th Dec 2025 | |
| Average Price | $51.00 |
| Based on 539 days price tracking | |
| Highest Price | $100.00 |
| 7th Nov 2024 | |
| Price | $55.99 |
|---|---|
| MRP | $55.99 |
| Savings | $0.00 |
| Discount | 0% |
| Product Name | SUNLU PLA+2.0 3D Printer Filament Bundle, Multicolor PLA+ Filament 1.75mm, Individually Vacuum Packed, 0.25kg per Spool, 8 Pack, 2kg Total, Black+White+Grey+Blue+Red+Yellow+Olive Green+Orange |
|---|---|
| Store Product Code | B0DJ88D6G1 |
| Store Name | amazon.com |
| Brand | SUNLU |
| Rating | 9 / 10 |
| Category | 3D Printing Filament |
| Product Manufacturer | SUNLU |
| Model Number | 250G PLA+ Filament Bundle 1.75mm |
| Model Number | 250G PLA+ Filament Bundle 1.75mm |
| Color | 8*250g Black+white+grey+blue+red+yellow+olive Green+orange |
| Size | 2KG |






SUNLU PLA2.0 3D Printer Filament Bundle Multicolor has 9 rating out of 10. This average rating is consist of 4455 individual ratings. You can rate this product at product review page.